قابليت AGC در دوربين هايک ويژن

دوربين مدار بسته هايک ويژن براي تصوير برداري به نور مناسب نياز دارد اما برخي مواقع نور محيط به اندازه اي مطلوب نيست که  دوربين مداربسته  بتواند مناسب ترين وضوح را تصوير برداري کند ، در اين مواقع دوربين  هايک ويژن از AGC براي کنترل و اصلاح نور کم محيط و تصوير برداري با کيفيت بالاتر استفاده مي کند . Automatic Gain Control بطور خودکار ميزان روشنايي محيط و شدت نور را اندازه گيري مي کند و هنگامي که شدت نور محيط از سطح معيني ( که براي دوربين هايک ويژن به عنوان سطح شاخص تعريف شده است ) پايين تر باشد ، دوربين هايک ويژن بطور خودکار سيگنال ويديويي را تقويت مي کند ، اين تقويت باعث مي شود تا کاهش نور تصوير جبران شود .

 

قابليت AGC در دوربين هايک ويژن ( hikvision  )  چيست و چگونه مي توان آن را تنظيم کرد ؟

به زبان ساده تر هنگامي که دوربين هايک ويژن در حال تصوير برداري در محيط هاي تاريک است ، AGC با تقويت ميزان نور محيط باعث مي شود تا دوربين تصاوير قابل شفاف و روشن تري تصوير برداري نمايد .

هنگامي که کاربر ، AGC دوربين هايک ويژن را فعال مي کند ، دامنه دايناميکي بصورت نرم افزاري بهبود يافته و شدت روشنايي محيط بطور مجازي بهبود پيدا مي کند ، اين موضوع باعث مي شود تا قسمت هاي تاريک تصوير پر نور تر شده و تصوير دوربين در اين قسمت ها شامل جزئيات بيشتري باشد . البته نکته ي مهم ديگر اين است که با تقويت شدت نور توسط AGC ، نويز هاي تصوير نيز تقويت شده و مقدار آن در تصوير دوربين افزايش مي يابد .

تمامي دوربين هاي مدار بسته هايک ويژن داراي AGC هستند و کاربران مي توانند با توجه به شدت نور محل نصب دوربين ، AGC  را در حالت هاي پايين ، متوسط ، بالا و يا خاموش تنظيم کنند .

گفتني است که AGC مربوط به دوربين هايک ويژن است و براي فعال و غير فعال کردن آن بايد وارد تنظيمات دوربين بشويم.

قابليت AGC در دوربين مداربسته چيست؟

قابليت AGC در دوربين مداربسته باعث مي شود دوربين به صورت خودکار نور را تنظيم کند. AGC مخفف عبارت Automatic Gain Control است. ميزان سطح روشنايي و نور محيطي براي ثبت تصاويري با کيفيت، بسيار با اهميت است. هنگامي که نور، پايين تر از سطح مشخصي باشد، دوربين مداربسته به صورت خودکار، شروع به تقويت سيگنال ويدئويي مي کند. به اين ترتيب، کمبود نور جبران مي شود.

AGC در دوربين مدار بسته چگونه عمل مي کند؟

با فعال بودن قابليت AGC در دوربين هايک ويژن، دامنه ديناميکي به صورت الکترونيکي، بهبود مي يابد. به طور مثال در اين روش ميزان روشنايي از 16db به 26db مي رسد. همين امر موجب نمايش محيط هاي تاريک با کيفيت بالاتر مي شود. البته بايد بدانيد اين تکنولوژي با بالا رفتن ميزان نور، نويز زياد و يا نقاط رنگي ايجاد مي کند.

در حال حاضر در تمام دوربين هاي مداربسته تکنولوژي AGC وجود دارد و با توجه به نياز کاربر قابل تنظيم است. به اين ترتيب مي توان آن را در صورت نياز در درجات پايين، متوسط، بالا و خاموش قرار داد.

در صورتي که نياز به خدمات نصب دوربين مداربسته  داريد مي توانيد با کارشناسان شرکت مهر تجارت تماس بگيريد.

چطور نويز الکترونيکي ناشي از تقويت را کاهش دهيم؟

به منظور کاهش نويز ايجاد شده به دليل مکانيزم تقويت بهتر است از چيپ تصوير پيشرفته استفاده کنيد. حسگرهاي نوري که به نور حساس تر باشند، نياز به تقويت سيگنال کمتري دارند.

آيا قابليت AGC باعث افزايش قيمت دوربين مي شود

امروز قابليت AGC در دوربين مداربسته جز ويژگي هاي اوليه و لازم هر دوربيني است. از اين رو قابليت AGC دوربين هزينه اضافي براي کاربر در بر ندارد.

 

 

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


خانه مهندسی، برق، مکانیک، عمران و معماری از رنجی که میبریم... Lori دانلود کتاب pdf خرید فایل ونوس هنر We are Infinite. :] قهوه گانودرما فوکس نیوز |دانلود آهنگ خبر ،فیلم،عکس ،اخبار تعطیلی مدارس،فال sabt-bonyad بیایدمدرسه ای شاد و بانشاط ودلپذیربسازیم